wrzesień 2022

Czas rozpoczęcia: 17:00
Miejsce: Małopolskie Centrum Biotechnologii, ul. Gronostajowa 7a Kraków
Małopolska Noc Naukowców 2022 w MCB UJ

Małopolska Noc Naukowców wraca na Uniwersytet Jagielloński. W 2022 i 2023 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wydarzenie, które odbędzie się w ostatni piątek września. To właśnie wtedy najstarsza uczelnia w Polsce otworzy swoje drzwi, aby pokazać, jak powstaje nauka.

Małopolska Noc Naukowców wraca na Uniwersytet Jagielloński, w tym również do Małopolskiego Centrum Biotechnologii.

W MCB UJ planujemy wiele atrakcji i aktywności przygotowanych przez nasze Grupy Badawcze:

• "Odłączenie nowotworu od głównego źródła zasilania" - Pokazy stacjonarne (Molecular Mechanisms of Disease - Dr. Neli Kachamakova-Trojanowska)
  • "Czy rak lub słodkie?" - Warsztaty z pokazami (Kinase Inhibition and Nanotechnology for Diabetes (KIND) - Dr Anna Czarna)
  • "Białka i peptydy w walce z COVID-19", "Inteligentne dostarczanie leków przy użyciu białek, lipidów, nanodysków oraz struktur typu origami" - Wykłady i pokazy laboratoryjne (Heddle Lab Bionanoscience and Biochemistry Laboratory - Prof. Jonathan Heddle)

Koordynatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Pełny program i lista wszystkich partnerów.