The 2nd Summer School of the Malopolska Centre of Biotechnology

General information

The 2nd School of the Malopolska Centre of Biotechnology will take place in Zakopane on 23-24 May, 2019. The School will have a general topic of “Structural Biology”.

Organizing committee: 

Grzegorz Dubin

Barbara Pucelik

Edyta Żyła

Katarzyna Maziarka


Contact person:

Grzegorz Dubin

Phone:+48664143130
e-mail: grzeogrz.dubin [@] uj.edu.pl

 

Dear Colleagues,

We are pleased to invite you to the 2nd School of the Malopolska Centre of Biotechnology JU which will be held in Zakopane on 23-24 May, 2019.

The school will include a highlight session on perspectives of Structural Biology in Krakow, scientific sessions dedicated to short presentations of MCB members (each with a highlight lecture by invited speaker) and a session to present/discuss the current MCB matters. Additionally, poster sessions will be provided, while each participant will be invited to present her/his work either as a short oral note or a poster.

Although the theme of the school is structural biology, we are looking forward to broad representation of all MCB groups to present their current research, to strengthen the existing and establish new interactions within MCB and outside and for further integration.

Looking forward to see you in Zakopane.

                                                                       Organizing committee of the 2nd MCB School 

 

Sponsors of the 2nd MCB School

 

  

 

NanoTemper Technologies GmbH jest firmą założoną w Niemczech, działającą od 2008 r. 
Od lat opracowuje wysokiej jakości urządzenia do badań biomedycznych. Produkty proponowane przez NanoTemper oparte są na unikalnej i zastrzeżonej technologii zwanej termoforezą mikroskalową (MST) - służącą do pomiaru oddziaływań pomiędzy biomolekułami. Działalność firmy skoncentrowana jest na wysokiej jakości produktach wytwarzanych w Niemczech, które umożliwiają naukowcom łatwą, wydajną i dokładną charakterystykę białek. Dzięki szerokiej ofercie systemów, oprogramowania i materiałów eksploatacyjnych do oceny powinowactwa wiązania, stabilności białka i jakości preparatów białkowych, naukowcy pracujący zarówno w laboratoriach farmaceutycznych, biotechnologicznych jak i akademickich od lat znajdują zastosowania aplikacyjne produktów NanoTemper, które zapewniają zoptymalizowane narzędzia pracy i analizę wyników. Specjaliści i eksperci NanoTemper gwarantują również szybką 
i kompleksową obsługę klienta, dzieląc się wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem. 

 

 

Firma Protomnis jest wiodącym dystrybutorem produktów do produkcji i oczyszczania białek, krystalizacji oraz dystrybucji detergentów i lipidów dla białek błonowych oraz szeroki wachlarz usług od syntezy genu do produkcji i oczyszczania białek, przeciwciał i peptydów wykorzystywanych przy pracy laboratoryjnej. Proponuje m.in produkty brytyjskiej firmy ProteinArk, która specjalizuje się w produkcji złóż i kolumn chromatograficznych i odczynników biochemicznych i elektroforetycznych, a także odczynniki i wyposażenie niezbędne do krystalizacji, które zapewnia światowy lider w tej dziedzinie – firma Molecular Dimensions. Protomnis współpracuje również z Anatrace, przez co oferuje także duży wybór detergentów i lipidów; natomiast dzięki współpracy z BioServ - oferuje też usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb Klientów, zarówno z sektora biofarmaceutycznego, jak i akademickiego.

 

 

Lab-JOT to firma, która powstała w 2011 r. i kontynuuje działalność prywatnej firmy Lab-JOT istniejącej od 1993 r. Spółka Lab-JOT jest przedstawicielem handlowym i naukowym firm Cell Signaling Technology oraz New England BioLabs, a także wyłącznym dystrybutorem ich produktów w Polsce.  Działalność Lab-JOT od lat skupia się na zaopatrywaniu polskich ośrodków nauki w sprzęt i odczynniki laboratoryjne niezbędne w codziennej pracy naukowo-badawczej. Od 2000 r. koncentruje swoje działania w kierunku promocji odczynników do biologii molekularnej (New England BioLabs i przeciwciał firmy Cell Signaling Technology). Lab-JOT jest również dystrybutorem drobnego sprzętu laboratoryjny firm Bel-Art (USA) oraz Simport (Kanada), a także odczynników i akcesoriów do mikroskopii elektronowej firmy Electron Microscopy Sciences.

 

 

Firma Kendrolab powstała w roku 1992 i od tego czasu jest wiodącym dostawcą wyposażenia laboratoriów badawczych i kontroli jakości na terenie całego kraju. Jest aktywnym przedstawicielem światowych liderów produkujących aparaturę laboratoryjną i analityczną. Dbając o najwyższą jakość świadczonych usług, firma Kendrolab zapewnia swoim klientom doradztwo techniczne, testy, sprzedaż, szkolenia, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

 

 

SmartLab to firma łącząca doświadczenie w dostarczaniu specjalistycznego sprzętu dla świata nauki z prawdziwą pasją. Proponuje produkty wielu uznanych marek, światowych liderów w branży technologicznej. Firma oferuje wyposażenie laboratoriów naukowo-badawczych we wszystkie niezbędne urządzenia, akcesoria i meble. W swojej ofercie SmartLab posiada również szeroką gamę produktów laboratoryjnych, począwszy od drobnych materiałów zużywalnych, po specjalistyczny sprzęt i odczynniki renomowanych producentów.

 

 

Genomed jest innowacyjną firmą, założoną przez grupę naukowców z bogatym doświadczeniem i znaczącymi osiągnięciami w dziedzinie genomiki, jak również licznymi publikacjami w renomowanych czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Założyciele spółki utworzyli i przez wiele lat kierowali laboratorium usługowym, specjalizującym się w sekwencjonowaniu i syntezie DNA - w latach 2000-2007 największym serwisie usługowym tego typu w Polsce. Obecnie Genomed świadczy usługi w zakresie analizy DNA i diagnostyki chorób genetycznych opartej na sekwencjonowaniu DNA dla wielu ośrodków naukowych, firm biotechnologicznych oraz instytucji medycznych. Genomed oferuje wszelkie typy analizy sekwencji DNA, w tym analizę polimorfizmu ("Gene Scan"), sekwencjonowanie materiału genetycznego fagów czy genomów bakterii. Spółka realizuje dla klientów pełne projekty oparte na technologii NGS.

 

Biogenet jest firmą zapewniającą kompleksowe wyposażenie laboratoriów naukowo-badawczych, diagnostycznych oraz kontroli jakości od podstawowych akcesoriów po profesjonalne urządzenia laboratoryjne. Specjaliści Biogenet dzięki szerokiej wiedzy oraz doświadczeniu zapewniają specjalistyczne doradztwo podczas wyboru odpowiedniego sprzętu laboratoryjnego. Od ponad 20 lat Biogenet zdobywa wiedzę i doświadczenie w zakresie najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych produktów dla laboratoriów badawczych, a dzięki ciągłemu rozwojowi firma ta zapewnia najwyższą jakość standardów obsługi, a także elastyczność oraz pomoc w realizacji każdego zamówienia dopasowanego do indywidualnego Klienta.

 

 

A&A Biotechnology jest polską firmą biotechnologiczną, która opracowuje i wytwarza innowacyjne produkty dla branży life science. Została założona w 1993 roku. Firma posiada własne laboratoria badawcze i zakłady produkcyjne. Oferta A&A Biotechnology obejmuje szeroki wybór produktów do badań biologii molekularnej (tj. zestawy do izolacji DNA i RNA, PCR i odczynniki do odwrotnej transkrypcji, klonowania i transformacji), a także odczynniki i usługi związane z prowadzeniem badań biomedycznych. Firma posiada również urządzenia umożliwiające produkcję dużych ilości enzymów stosowanych w biologii molekularnej. Produkty i usługi A&A Biotechnology zyskały uznanie Klientów i są wykorzystywane przez laboratoria naukowe i diagnostyczne na uniwersytetach, a także w wielu instytutach badawczych i innych firmach z sektora biotechnologicznego.

 

 

EURx jest prywatną firmą biotechnologiczną o profilu produkcyjno-badawczym. Od ponad 20 lat uczestniczy w rozwoju polskiego sektora biotechnologicznego, dostarczając wysokiej jakości odczynniki dla społeczności naukowej. EURx posiada bogate doświadczenie w badaniach biologii molekularnej dotyczących fermentacji, klonowania  i inżynierii białkowej, oczyszczania białek i DNA, a także w amplifikacji DNA. Firma produkuje szeroką gamę zestawów do oczyszczania kwasów nukleinowych, a także polimerazy termostabilne, unikalne polimerazy ludzkie, odwrotne transkryptazy, wzorce wielkości DNA i białek oraz różnego typu nukleazy, białka modyfikujące DNA, enzymy restrykcyjne i wiele innych odczynników niezbędnych w biologii molekularnej. Prowadzi intensywne badania z wykorzystaniem tradycyjnych, jak również najnowszych technologii, dzięki czemu proponuje produkty o najwyższej jakości. 

 

 

Firma Lab Empire została założona w 2006 roku. Dzięki rozległej wiedzy merytorycznej
z zakresu biologii molekularnej oraz wieloletniemu doświadczeniu w sprzedaży i zarządzaniu w biznesie, firma Lab Empire stała się wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku odczynników kanadyjskiej firmy Bioshop, jak również autoryzowanym dystrybutorem firmy Neptun, będącej producentem wysokiej jakości końcówek niskoretencyjnych. Oferta firmy obejmuje pipety firmy HTL, lidera na rynku polskim i zagranicznym, końcówki firmy Axygen oraz obszerną linię cytokin, surowic i przeciwciał. Przez wiele lat swojego istnienia, firma Lab Empire nawiązała trwałe relacje biznesowe z większością ośrodków badawczych w Polsce. Ponadto Lab Empire zapewnia najwyższej jakości obsługę klienta, którą osiąga udzielając doradztwa na każdym etapie planowania i realizacji zamówienia.

SanLab jest firmą działającą na rynku od 2003 r. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem
w zakresie sprzedaży wysokiej jakości sprzętu laboratoryjnego renomowanych marek. Od lat jest wyłącznym, autoryzowanym dystrybutorem japońskiej aparatury biomedycznej PHCbi na terenie Polski (dawniej produkowanej pod markami Panasonic i SANYO). SanLab oferuje wyłącznie produkty najwyższej jakości, wytwarzane przez renomowanych producentów posiadających odpowiednie zaplecze technologiczne i doświadczenie w branży. Specjaliści i Przedstawiciele SanLab od lat dokładają wszelkich starań, aby proponowane urządzenia gwarantowały użytkownikom odpowiedni poziom precyzji, wygody obsługi oraz najwyższy poziom niezawodności, która w pracy laboratoryjnej jest czynnikiem najwyższej wagi.

 

 

MEDianus jest firmą dystrybucyjną, reprezentującą w Polsce kilkanaście wiodących
na rynkach światowych firm biotechnologicznych. MEDianus jest dystrybutorem odczynników i sprzętu z zakresu nauk biomedycznych. Oferuje produkty do badań biologii molekularnej, biologii komórki obejmujących m.in.: izolację i hodowlę komórek, cytometrię przepływową, a także proponuje szeroki wybór testów immunoenzymatycznych (ELISA) i przeciwciał monoklonalnych. Firma od lat współpracuje z renomowanymi ośrodkami naukowo-badawczymi i odbiorcami instytucjonalnymi w całym kraju. Do grona Klientów należą zarówno uczelnie wyższe, instytuty naukowo – badawcze, jak również laboratoria medyczne, diagnostyczne oraz przemysłowe.

Program

Poster session

A poster session will be open during the entire meeting:

Poster specifications:
Format: A0 (841 × 1189 mm)
Vertical orientation
 

Offer for sponsors (link)

Gala Dinner


Place: Cristina Restaurant
Date: 23.05.2019 at 19.30
Address: Plac Niepodległości 7, 34-500 Zakopane


Map

 

The bus to Zakopane will leave from MCB on Thursday, 23.05 at 08.00. This is the time of departure - please, come at least 15 minutes earlier, to pack and put things to the bus.