Centrum Dioscuri do Modelowania Modyfikacji Potranslacyjnych powstanie w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.05.2022
W Małopolskim Centrum Biotechnologii powstanie Centrum Dioscuri do Modelowania Modyfikacji Potranslacyjnych. Zespołem pokieruje Dr Mateusz Sikora, jeden ze zwycięzców 4. Międzynarodowego konkursu na Centra Dioscuri, ogłoszonego przez Towarzystwo Maxa Plancka (MPG) i Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pokazali, jak niewielka zmiana może mieć ogromny wpływ na sztuczne nanostruktury białkowe

20.05.2022
Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracując wraz z kolegami z zagranicy, pokazali że są w stanie wywołać znaczącą zmianę kształtu sferycznej, białkowej nanoklatki poprzez zamianę zaledwie jednego aminokwasu.

Work from Malopolska Centre of Biotechnology, Jagiellonian University, features of the cover of Nano Letters

28.04.2022

Geometry Meets Biology: Expanding the Protein-Cage Library