Wyniki sortowane według etykiety: aktualności

IV konferencja Towarzystwa UV4Plants - „IV UV4Plants Network Meeting”
aktualności wydarzenia konferencje

IV konferencja Towarzystwa UV4Plants - „IV UV4Plants Network Meeting”

24.06.2022
W dniach 3-6 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum odbędzie się międzynarodowa konferencja zorganizowana w ramach działalności International Association for Plant UV Research.
więcej o IV konferencja Towarzystwa UV4Plants - „IV UV4Plants Network Meeting”

22.06.2022
Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z kolegami z Australii, Turcji i Kanady odkryli powiązanie między defektami w kompleksie modyfikującym cząsteczki tRNA, a zaburzeniami neurorozwojowymi (NDD), charakteryzującymi się niezdolnością do osiągnięcia poznawczych i motorycznych kamieni milowych rozwoju. Badacze wykazali, jak mutacje genetyczne u pacjentów wpływają na aktywność Elongatora i prowadzą do poważnych objawów klinicznych.
więcej o Jaką rolę w rozwoju mózgu odgrywa Elongator, kompleks modyfikujący cząsteczki tRNA? Publikacja naukowców z MCB UJ w EMBO Molecular Medicine

17.06.2022
Tegoroczna edycja akcji Global City Sampling Day (gCSD) odbędzie się po raz kolejny już w najbliższy wtorek 21 czerwca. Próbki mikrobiologiczne zbierane będą w miastach na całym świecie, także w Krakowie, dzięki naukowcom z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i wsparciu Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek samorządowych.
więcej o Mikrobiologiczny "odcisk palca" Krakowa. Kolejna edycja Global City Sampling Day już 21 czerwca 2022

15.06.2022
Komitet Naukowy Interdyscyplinarnej Konferencji Nauk o Lekach ACCORD 2022 przyznał prestiżową Nagrodę Prof. Stanisława Binieckiego dr Annie Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego za prace nad zastosowaniem biologii strukturalnej w poszukiwaniu nowych substancji czynnych.
więcej o Prestiżowa Nagroda Binieckiego dla dr Anny Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ

09.06.2022
Grupa badawcza Virogenetics z Małopolskiego Centrum Biotechnologii, prowadzona przez prof. dra hab. Krzysztofa Pyrcia, uczestniczy w międzynarodowym projekcie MUSECoV: analiza środowiskowa koronawirusów - ewolucja i predykcja nowych zagrożeń.
więcej o ViroGenetics na tropie nowych koronawirusów u zwierząt w Europie - Projekt MUSECoV