aktualności granty

04.08.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki szóstej edycji konkursu Sonatina, w ramach którego badacze, którzy od niedawna mają stopień naukowy doktora, otrzymują wsparcie finansowe przeznaczone na badania i staże w prestiżowych ośrodkach zagranicznych. Wśród laureatów znalazło się dwoje naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.
więcej o Granty badawcze i staże dla młodych naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ
EMBO Young Investigators Meeting
aktualności wydarzenia konferencje

EMBO Young Investigators Meeting

02.08.2022
Structural Biology Meeting - konferencja we współpracy z EMBO w ramach Young Investigator Programme odbędzie się w dniach 31.08.- 02.09. w Krakowie.
więcej o EMBO Young Investigators Meeting
aktualności wydarzenia

21.07.2022
Biuro Dioscuri w Towarzystwie Maxa Plancka (Max Planck Gesellshaft, MPG) zorganizowało warsztaty dla liderów istniejących i nowo tworzonych polskich Centrów Dioscuri (DC), w tym Centrum Dioscuri do Modelowania Modyfikacji Potranslacyjnych w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, którym od przyszłego roku pokieruje Dr Mateusz Sikora.
więcej o Liderzy polskich Centrów Dioscuri uczestniczyli w dniach 11-12 lipca w warsztatach zorganizowanych w Monachium przez biuro Dioscuri w Max Planck Society (MPG)
aktualności

15.07.2022
W odpowiedzi na apel pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego dotyczący uruchomienia inicjatyw wspierających ukraińskie środowisko naukowe, stworzona została możliwość finansowania projektów doktorantów pochodzących z Ukrainy w ramach środków programu ID.UJ przeznaczonych na realizację Research Support Module.
więcej o Wsparcie finansowe ukraińskich doktorantów w ramach środków programu Inicjatywa Doskonałości - Uniwersytet Jagielloński (ID.UJ)
aktualności projekty

14.07.2022
Zespół naukowców z Małopolskiego Centrum Biotechnologii, koordynowany przez prof. dr hab. Krzysztofa Pyrcia zakończył realizację projektu monitorowania zmienności genetycznej wirusa SARS-CoV-2.
więcej o Delta, Alfa, Omikron - monitorowanie zmienności genetycznej wirusa SARS-CoV-2 w Polsce