Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dr Jonathan Heddle rozpoczyna współpracę z MCB

W dniu 3 sierpnia 2015 do grona pracowników naukowych Małopolskiego Centrum Biotechnologii dołączył dr Jonathan Heddle. Będzie kierował grupą badawczą w Laboratorium Nanobiotechnologicznym i Biochemicznym.

Przed rozpoczęciem współpracy w MCB, dr Heddle pracował jako naukowiec w Wielkiej Brytanii, a następnie przez 12 lat prowadził badania w Japonii, gdzie przez ostatnie 5 lat prowadził swoje laboratorium w instytucie Riken, niedaleko Tokio.

'MCB oferuje doskonałą aparaturę i infrastrukturę badawczą oraz zespół imponujących badaczy. Wszystko to w połączeniu z przyjazną atmosferą umożliwia i zachęca do prowadzenia badań na najwyższym poziomie. Cieszę się bardzo z nawiązanej współpracy i jestem pewien, iż przy wsparciu kadry naukowej i administracyjnej MCB, przyczynię się do rozwoju nauki. Przewiduję, że moje badania będą miały istotny udział w zrozumieniu i leczeniu wielu chorób, a także rozwoju nowych obszarów badań, takich jak projektowanie i budowanie nanomaszyn biologicznych do zastosowań w diagnostyce i terapii. 'powiedział dr Heddle.

Fot. Paulina Pytel