Wizytacja uczniów z tarnowskiego Liceum

W dniu 26 marca 2015 r Małopolskie Centrum Biotechnologii gościło uczniów z klasy o profilu biologiczno- chemicznym z III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, którym towarzyszył dyrektor Jan Ryba. Wizytacja rozpoczęła się od wykładu na temat misji i sposobu funkcjonowania MCB, który poprowadził dla licealistów kierownik tej jednostki prof. dr hab. Kazimierz Strzałka. Po ogólnym wstępie uczniowie zwiedzili laboratoria MCB. Podczas zwiedzania kierownicy poszczególnych pracowni opowiadali o specyfice ich laboratoriów oraz o prowadzonych w nich badaniach. Wizytacja miała na celu spopularyzowanie badań naukowych i zainteresowanie różnorodnymi aspektami pracy w laboratorium badawczym młodych ludzi w wieku szkolnym.