ViroGenetics na tropie nowych koronawirusów u zwierząt w Europie - Projekt MUSECoV

09.06.2022
Grupa badawcza Virogenetics z Małopolskiego Centrum Badawczego, prowadzona przez prof. dra hab. Krzysztofa Pyrcia, uczestniczy w międzynarodowym projekcie MUSECoV: analiza środowiskowa koronawirusów - ewolucja i predykcja nowych zagrożeń.

Centrum Dioscuri do Modelowania Modyfikacji Potranslacyjnych powstanie w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego

25.05.2022
W Małopolskim Centrum Biotechnologii powstanie Centrum Dioscuri do Modelowania Modyfikacji Potranslacyjnych. Zespołem pokieruje Dr Mateusz Sikora, jeden ze zwycięzców 4. Międzynarodowego konkursu na Centra Dioscuri, ogłoszonego przez Towarzystwo Maxa Plancka (MPG) i Narodowe Centrum Nauki (NCN).

Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego pokazali, jak niewielka zmiana może mieć ogromny wpływ na sztuczne nanostruktury białkowe

20.05.2022
Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracując wraz z kolegami z zagranicy, pokazali że są w stanie wywołać znaczącą zmianę kształtu sferycznej, białkowej nanoklatki poprzez zamianę zaledwie jednego aminokwasu.

Work from Malopolska Centre of Biotechnology, Jagiellonian University, features of the cover of Nano Letters

28.04.2022