Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Prof. Krzysztofa Pyrcia

Intelligent Development Award for Dr Przemysław Grudnik

07.10.2020
Dr Przemysław Grudnik from the Małopolska Centre of Biotechnology of the Jagiellonian University (JU MCB) was awarded the Polish Intelligent Development Award 2020 in the Scientist of the Future category. He was recognised for his research on molecular mechanisms controlling the protein synthesis process and on the structures of enzymes involved in neoplastic processes.
Granty NCBiR dla MCB na wsparcie szpitali w walce z COVID-19

24.09.2020
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło listę rankingową pozytywnie ocenionych wniosków o dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia „Wsparcie szpitali jednoimiennych w walce z rozprzestrzenianiem się zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz w leczeniu COVID-19”. Do finansowania skierowane zostały wnioski z udziałem MCB w roli lidera oraz partnera
ViroGenetics z MCB wśród członków europejskiego konsorcjum CARE na rzecz badań nad COVID-19

21.09.2020
Laboratorium Wirusologii Virogenetics z Małopolskiego Centrum Badawczego, prowadzone przez Prof. dr hab. Krzysztofa Pyrcia, uczestniczy w europejskiej inicjatywie Corona Accelerated R&D in Europe (CARE).