Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Prestiżowa Nagroda Binieckiego dla dr Anny Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ

Prestiżowa Nagroda Binieckiego dla dr Anny Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ

Komitet Naukowy Interdyscyplinarnej Konferencji Nauk o Lekach ACCORD 2022 przyznał prestiżową Nagrodę Prof. Stanisława Binieckiego dr Annie Czarnej z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego za prace nad zastosowaniem biologii strukturalnej w poszukiwaniu nowych substancji czynnych.

Nagroda Prof. Stanisława Binieckiego - konferencja ACCORD 2022

Podczas tegorocznej edycji ACCORD "Synergy of interdisciplinary innovations" - interdyscyplinarnej konferencji poświęconej nauce o lekach, organizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny w dniach 26-28.05.2022 r., wręczono Nagrodę Prof. Stanisława Binieckiego za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie interdyscyplinarnych badań nad lekami. Z wielką przyjemnością informujemy, że w tym roku nagrodę otrzymała dr Anna Czarna z Grupy Badawczej KIND Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego za prace nad zastosowaniem biologii strukturalnej w poszukiwaniu nowych substancji czynnych ex-aequo z dr Wiolettą Rut z Uniwersytetu Wrocławskiego za osiągnięcia w rozwijaniu narzędzi biologii chemicznej do odkrywania leków.


Nagrody wręczane są co dwa lata podczas Konferencji ACCORD. Każda z nich przyznawana jest młodemu naukowcowi z Polski oraz młodemu naukowcowi z zagranicy za wybitne osiągnięcia naukowe. Stanisław Biniecki był polskim lekarzem, farmaceutą i chemikiem. Odkrył Todralazynę (wprowadzoną do lecznictwa w 1964 r.) i Gapikominę (wprowadzoną w 1970 r.).


Na tegoroczną edycję konferencji złożyły się wykłady ponad 20 prelegentów z renomowanych ośrodków akademickich m. in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Polski (), opiniotwórcze panele dyskusyjne z udziałem wybitnych naukowców oraz krótkie sesje ustne prezentujące dorobek naukowy młodych badaczy, a także strefa expo. Wśród uczestników konferencji byli m. in. przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.


Kolejna edycja konferencji zaplanowana jest na rok 2024.

 

Źródło:

accord.wum.edu.pl/stanislaw-biniecki-awards/

accord.wum.edu.pl/keynote-speakers/