Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Człowiek Roku 2020 - Prof. Krzysztof Pyrć wyróżniony przez redakcję "Gazety Krakowskiej"

Trzech laureatów tegorocznego konkursu reprezentuje UJ. Wyróżnienie przyznawane jest w drodze organizowanego od 30 lat konkursu, w którym nagradzani są naukowcy, artyści, przedsiębiorcy oraz inne osoby zmieniające oblicze Małopolski.

Wyniki bieżącej edycji plebiscytu zostały ogłoszone 24 czerwca. Doceniono w nim w dużej mierze osoby, które pomagały mieszkańcom naszego regionu w walce z pandemią.

W gronie osób, które odebrały statuetkę przynależną zwycięzcy konkursu znaleźli się zatem dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski oraz prof. Krzysztof Pyrć, biolog, biotechnolog i wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ.

Nagrodzony został także prof. Tomasz Grodzicki, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego oraz prorektor UJ ds. Collegium Medicum, którego uhonorowano za stworzenie programu diagnozowania i leczenia chorób rzadkich.

Prof. Krzysztof Pyrć, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii nagrodzony został za postawę naukowca, który w świecie dezinformacji i polaryzacji opinii potrafi jasno i kompetentnie tłumaczyć naukowe podstawy walki z koronawirusem.

- Główną moją pasją jest nauka, nagroda bardzo mnie ucieszyła, ponieważ, pozwala mi wierzyć, że działania naukowców potrafią dobrze wpływać na życie codzienne ludzi - powiedział prof. Pyrć.

Link do artykułu.