Kongres EUROBIOTECH 2022 w Krakowie
aktualności wydarzenia konferencje

Kongres EUROBIOTECH 2022 w Krakowie

30.06.2022
Prelekcje, nagrody i wyróżnienia naukowców Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego na zakończonej w Krakowie 8. edycji kongresu EUROBIOTECH.
więcej o Kongres EUROBIOTECH 2022 w Krakowie
aktualności grupy badawcze

30.06.2022
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursu OPUS 22 + LAP/WEAVE, w którym naukowcy na wszystkich etapach kariery mogli ubiegać się o finansowanie dla projektów prowadzonych z udziałem zespołów badawczych ze Słowenii realizowanych w ramach programu WEAVE.
więcej o Dr hab. Jonathan Heddle z MCB UJ zrealizuje projekt wspólnie z zespołem badawczym ze Słowenii
IV konferencja Towarzystwa UV4Plants - „IV UV4Plants Network Meeting”
aktualności wydarzenia konferencje

IV konferencja Towarzystwa UV4Plants - „IV UV4Plants Network Meeting”

24.06.2022
W dniach 3-6 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Auditorium Maximum odbędzie się międzynarodowa konferencja zorganizowana w ramach działalności International Association for Plant UV Research.
więcej o IV konferencja Towarzystwa UV4Plants - „IV UV4Plants Network Meeting”
aktualności

22.06.2022
Naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z kolegami z Australii, Turcji i Kanady odkryli powiązanie między defektami w kompleksie modyfikującym cząsteczki tRNA, a zaburzeniami neurorozwojowymi (NDD), charakteryzującymi się niezdolnością do osiągnięcia poznawczych i motorycznych kamieni milowych rozwoju. Badacze wykazali, jak mutacje genetyczne u pacjentów wpływają na aktywność Elongatora i prowadzą do poważnych objawów klinicznych.
więcej o Jaką rolę w rozwoju mózgu odgrywa Elongator, kompleks modyfikujący cząsteczki tRNA? Publikacja naukowców z MCB UJ w EMBO Molecular Medicine
aktualności

17.06.2022
Tegoroczna edycja akcji Global City Sampling Day (gCSD) odbędzie się po raz kolejny już w najbliższy wtorek 21 czerwca. Próbki mikrobiologiczne zbierane będą w miastach na całym świecie, także w Krakowie, dzięki naukowcom z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i wsparciu Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek samorządowych.
więcej o Mikrobiologiczny "odcisk palca" Krakowa. Kolejna edycja Global City Sampling Day już 21 czerwca 2022